Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2013

"Αρχοντικό" πέρασμα της Ελπίδας Έδεσσας από τον Εξαπλάτανο

Εντυπωσιακή η Ελπίδα Έδεσσας πέρασε άνετα από το Εξαπλάτανο επικρατώντας με σκορ 3 - 0 της τοπικής Δόξας και επανήλθε στις νίκες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, ήταν καλύτεροι και θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα τέρματα αφού οι γηπεδούχοι δεν ήταν αυτοί που έπρεπε.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 18’ όταν ο Πέτρος Πεχλιβάνης έγραψε το 0-1 ενώ στο 43΄ο Γιάννης Παλημάνης ζευγάρωσε τα τέρματα των εδεσσαίων γράφοντας το 2-0. Στο 73’ ο Βασίλης Τσόρμπας έκλεισε το σκορ γράφοντας το τελικό 0-3 για την Ελπίδα που δίκαια πανηγύρισε τρίποντο.

ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΣ: Δημητριάδης, Κουντουράς , Γιαννούλτσης, Νάτσκος, Θωμάς Γ, Κουτρούμπαλας, Βασιλόπουλος, Κονζαμανώλης, Λεμονάκης, Βοτάρης, Παρτσανάκης

ΕΛΠΙΔΑ: Αποστόλου, Παγιούρας, Μπέβιος Ν, Πεχλιβάνης, Ουζούνης, Τσόρμπας Ε, Κιόρτσης, Τσάβο, Μάντλιος

Διαιτητής του αγώνα ο Ατζαμιδάκης Σπύρος( Σκούλης Ευαγ. , Αποστολούδας Α.)