Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Έπιασε κορυφή η Ελπίδα Έδεσσας

Καλύτερη η Ελπίδα Έδεσσας επικράτησε με σκορ 2-0 στο ντέρμπι της ημέρας, υποχρεώνοντας σε ήττα τον ΠΑΟΚ Γιαννιτσών.

Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους κάπως καλύτερους όμως ενώ οι φιλοξενούμενοι πρόσεχαν την άμυνα τους τελικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα αφού κατόρθωσαν να εκμεταλλευτούν μια καλή επιθετική τους ενέργεια.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κυνήγησαν το δεύτερο τέρμα προσέχοντας όμως και την άμυνα τους κάτι που πέτυχαν λίγο πριν τη λήξη ενώ ο Δικέφαλος ήταν φλύαρος και δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικός με αποτέλεσμα να γνωρίσει δίκαια την ήττα.

Στο 32' οι Εδεσσαίοι προηγήθηκαν στο σκορ όταν ο Γιώργος Λεκάκης έκανε το 1-0 ενώ στο 82' ο Νικηφόρος Τσόρμπας πέτυχε το 2-0 μέσα σε πανηγύρια συμπαικτών και φίλων της Ελπίδας που βρίσκεται στη κορυφή της Α1.